BLIŹNIĘTA – ZNAK ZODIAKU

BLIŹNIĘTA – ZNAK ZODIAKU

Bliźnięta, konstelacja zauważona po raz pierwszy już sześć tysięcy lat przed Chrystusem, składa się z bliźniaczych gwiazd: Kastora i Polluksa. Bliźnięta to znak ludzi urodzonych między dwudziestym pierwszym maja a dwudziestym czerwca. Ten znak zawsze kojarzono sobie z bliźniakami (takimi jak na przykład Romulus i Remus), a także z bliźniaczymi zasadami chińskimi jin i jang.

Urodzeni pod znakiem Bliźniąt odznaczają się wielostronną osobowością, elastycznością i zdolnościami adaptacyjnymi. Są sympatyczni, impulsywni, bardzo towarzyscy, zdolni, czarujący i atrakcyjni. Rządzi nimi Merkury, dzięki czemu uczą się szybko i chętnie, ale mają skłonność raczej do ślizgania się po powierzchni niż do gruntownego studiowania przedmiotu. Jako ludzie powietrza są zmienni.

Ludzie spod znaku Bliźniąt są inteligentni, lecz odkładają sprawy na później. Mają mocne nerwy, ale nuda ich przygnębia. W trudnych sytuacjach zachowują spokój. Powinni oddawać się takim zajęciom, w których wchodzi w grę możliwość wyrażenia siebie.

Dla osób spod znaku Bliźniąt dobrym dniem jest środa, a pośród liczb sprzyjają im trójka i czwórka. Ich kolory to srebrny lub szary, a kamień szczęścia to agat.

Sławni ludzie spod znaku Bliźniąt to między innymi: Judy Garland, John F. Kennedy, Marilyn Monroe i Henry Kissinger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *