Jak napisać pracę dyplomową w wordzie?

JAK NAPISAĆ PRACĘ DYPLOMOWĄ W WORDZIE?

Praca dyplomowa jest nie tylko zwieńczeniem i podsumowaniem nauki studenta na studiach licencjackich, inżynierskich, czy magisterskich. Może być także wizytówką studenta i swoistym listem polecającym w poszukiwaniu pracy. Przyszły pracodawca może się zorientować w twoich różnorodnych talentach i umiejętnościach. Również w umiejętnościach twórczego i logicznego myślenia, rzetelności i innowacyjności w rozwiązywaniu problemów. A także w technicznych umiejętnościach prezentacji wyników, zarówno w aspekcie logiki i „dramaturgii” wywodu, jak i technicznego przygotowania tekstu: jakości ilustracji, składu komputerowego, oprawy itp.

Od wielu lat zajmuję się przepisywaniem prac dyplomowych oraz nauką obsługi komputera. Często moi kursanci proszą, bym nauczył ich, jak w Wordzie napisać pracę dyplomową. Gdy zaczynam tłumaczyć od czego należy zacząć, że to, czego uczą się na kursie, już pozwala na napisanie i poprawne sformatowanie pracy dyplomowej, stwierdzają, że jest to jednak trudne i że przydałby się jakiś podręcznik.
Próbują robić notatki, ale notatki nie zastąpią podręcznika z rysunkami, w którym dokładnie jest wyjaśnione do czego służą poszczególne polecenia i jak z nich korzystać. Dlatego też postanowiłem wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i stworzyć tę stronę, która sprawi, że pisanie pracy dyplomowej w edytorze tekstów Microsoft Word 2003 będzie przyjemnością.

Pragnę od razu zastrzec, że nie znajdziecie tu informacji, jak należy pisać prace dyplomowe, skąd wziąć materiały, z jakich części praca dyplomowa składa się itp. Te informacje uzyskacie u swoich promotorów, na zajęciach z metodologii pisania pracy dyplomowej. Nie znajdziecie tu także zasad typograficznych pisania prac dyplomowych. Nie jest specjalistą od typografii i zasad składu i łamania publikacji, jaką zapewne jest praca dyplomowa, ale postaram się wyjaśnić, jak w MS Word można tę pracę sformatować, by ładnie wyglądała i by przy pisaniu (przepisywaniu) nie napracować się. Tak – nie napracować się. Wystarczy, że ciężko pracowaliśmy przy zbieraniu materiałów i układaniu go w logiczną formę. Samo pisanie powinno być już przyjemnością.

Mam nadzieję, że dzięki informacjom znalezionym na tej stronie, nie będziecie już musieli szukać nikogo, kto by Wam poprawnie sformatował Waszą pracę; że będziecie zadowoleni z wyglądu Waszej pracy dyplomowej, a zwłaszcza z oceny, otrzymanej za nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *