Kim był William Szekspir

Kim był William Szekspir

William Shakespeare urodził się w 1564 roku.  Był genialnym dramaturgiem i wybitnym poetą. To z jego utworów pochodzą najbardziej znane postaci literatury światowej, na przykład Hamlet. Pisarz był również aktorem, oraz współwłaścicielem londyńskiego The Globe.

Z dorobku poetyckiego Szekspira należy pamiętać przede wszystkim o sonetach. Z kolei jako dramaturg, napisał aż 37 sztuk teatralnych, w tym kronik historycznych, komedii i tragedii. Kroniki historyczne są próbą odwzorowania w poetycki sposób historii Anglii.
William Shakespeare jest autorem którego komedie i dramaty są najczęściej wystawiane w teatrach na całym świecie. Są zrozumiałe i ciekawe dla przedstawicieli różnych kultur. Upływający czas nie odbiera utworom Szekspira popularności. Wszystkie jego dzieła nie są tylko klasykami teatru, ale nadal wzbudzają wiele emocji, bawią i wzruszają przez cały czas. Dzieje się tak przede wszystkim przez to, że Szekspir w swoim dziełach porusza tematy które nie ulegają przedawnieniu. Te tematy to miłość, zbrodnia i zemsta, zazdrość, żądza władzy. Świat Szekspira bywa bardzo okrutny, bardzo ważne miejsce w nim zajmuje zło.

Shakespeare zmarł w roku 1616. Pomimo upływu lat nadal cieszy się niezmienną popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *