List motywacyjny- kasjer/sprzedawca

List motywacyjny- kasjer/sprzedawca.

Kasjer to zawód bardzo popularny i potrzebny. Trudno wyobrazić sobie bowiem supermarketu bez kasy i kasjera. Jednocześnie jest to zawód dosyć ciężki i niestety nisko płatny. Jednak nie brakuje kandydatów na to stanowisko. Niektórzy po prostu lubią liczyć pieniądze a dla innych praca ta stanowi wyłącznie źródło utrzymania.

Aby zostać kasjerem trzeba oczywiście złożyć swoją aplikację, czyli dokument CV i list motywacyjny. Jak prawidłowo napisać list motywacyjny na stanowisko kasjera?

Forma – zacznijmy od formy, bo w przypadku rekrutacji na stanowisko kasjera forma jest szczególnie barana pod uwagę. Kasjer bowiem musi charakteryzować się takimi cechami jak: dokładność, kompetencja, solidność, szybkość, uporządkowanie, odpowiedzialność, uczciwość. Większość z tych cech można oddać właśnie przez estetyczną formę. List motywacyjny powinien mieć formę naprawdę profesjonalną. Plama na kartce, puste miejsca na stronie absolutnie nie wchodzą w grę.

Nietolerowana jest równie pstrokatość i brak harmonii. List motywacyjny powinien uwzględniać prawidłową kolejność.

Błędy są tu również niemile widziane. Zarówno błędy ortograficzne, jak i stylistyczne, gramatyczne, leksykalne a szczególnie literówki. Trudno bowiem bowiem tolerować jakiekolwiek błędy u kasjera. Jeden mały błąd w liczeniu i mamy solidne manko. Dlatego list motywacyjny kandydata na stanowisko kasjera powinien być pisany bardzo uważnie.

Treść – treść listu jest również ważna. Powinna ona być podzielona na trzy części: wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

List motywacyjny powinien zaczynać się od poinformowania o tym, skąd dowiedzieliśmy się o ofercie. Staramy się też podać dużo informacji na temat firmy. Musimy pokazać się jako osoby lojalne. Lojalność jest w zawodzie kasjera bardzo pożądana. Podobnie jak uczciwość. Zdarzają się przecież przypadki oszustw.

List motywacyjny jest też okazją do tego aby opisać swoje cechy charakteru. Warto więc podkreślić te cechy, które przydadzą nam się w zawodzie. Tutaj szczególnie szybkość jest bardzo ważna. W kolejce do kasy czekają bowiem dziesiątki zniecierpliwionych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *