List motywacyjny – pracownik biurowy

List motywacyjny – pracownik biurowy.

Listy motywacyjne niejedno mają imię. Każdy dokument powinien być bowiem pisany inaczej. Oczywiście są gotowe wzoru, jednak wiadomo że każdy zawód wymaga innych specyficznych cech charakteru.

Cechy pracownika biurowego

Zajmijmy się zatem aplikacją na stanowisko pracownika biurowego. Zanim napiszemy list motywacyjny zastanówmy się jakich cech oczekuje pracodawca. Pracownik biurowy powinien być przede wszystkim sumienny i dokładny. Przydatne w tym zawodzie jest również zorganizowanie i zaangażowanie, samodzielność, systematyczność, komunikatywność, umiejętność analitycznego myślenia, umiejętność pracy w zespole. Często na różnych portalach internetowych ukazują się ogłoszenia z takimi wymaganiami. Oczywiście ważne jest też wykształcenie, doświadczenie i umiejętność obsługi urządzeń biurowej.

Skoro już przeanalizowaliśmy zalety pracownika biurowego, możemy zacząć pisać list motywacyjny.

Dane adresowe

List motywacyjny zaczynamy oczywiście od danych adresowych. Nasze imię i nazwisko, adres i numer telefonu umieszczamy w lewym, górnym rogu. Po prawej stronie jest miejsce na datę i miejscowość. Pod datą piszemy dane adresata. Ważne aby adresować do konkretnej osoby zajmującej się rekrutacją. Jest to w dobrym tonie i świadczy o profesjonalizmie. No a osoba kandydująca na stanowisko administracyjne powinna umieć profesjonalnie napisać list motywacyjny.

Wstęp

List motywacyjny zaczynamy od przedstawienia swojej motywacji. Możemy napisać, że list jest po prostu odpowiedzią na ogłoszenie. Napiszmy dokładnie kiedy ogłoszenie ukazało się. Dokładność i rzeczowość to cechy dobrego pracownika administracyjnego.

Wstęp listu to również miejsce na przedstawienie jakie stanowisko nas interesuje. Powinniśmy też wykazać się znajomością firmy.

Rozwinięcie

List motywacyjny musi też przedstawiać nasze zalety i umiejętności. Tu jest właśnie miejsce na nie. Możemy napisać,że posiadamy bogate doświadczenie w pracy administracyjno – biurowej. Napiszmy też, że właśnie dzięki temu łatwo nam będzie odnaleźć się w nowym środowisku pracy.

List motywacyjny powinniśmy pisać z punktu widzenia pracodawcy. Dlatego piszmy dużo o naszym przyszłym miejscu pracy.

Warto też dodać, że jesteśmy świadomi tego, że dobrze zarządzane biuro jest wizytówką firmy. Dlatego właśnie będziemy się starali wykonywać swoje obowiązki z oddaniem, zaangażowanie, sumiennością, pasją i dokładnością.

List motywacyjny powinien oddawać naszą kreatywność, która jest również zaletą na stanowisku administracyjnym Napiszmy więc, że posiadamy wiele pomysłów, które zamierzamy wdrożyć. Dzięki temu koordynowanie dokumentacji i korespondencji może pójść nam sprawniej.

Zakończenie

List motywacyjny kończymy wyrażeniem chęci umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną, własnoręcznym podpisem i dodaniem załączników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *