List motywacyjny – stanowisko dyrektorskie

List motywacyjny – stanowisko dyrektorskie.

List motywacyjny jest po to aby pokazać naszą prawdziwą twarz i pozwolić pracodawcy na zapoznanie się z naszą osobą. Nikt nie chce przecież zatrudniać osób przypadkowych. Szczególnie gdy chcemy prześwietlić kandydatów na stanowisko dyrektora.

List motywacyjny na stanowisko dyrektora jest dużym wyzwaniem, podobnie jak samo stanowisko. Jest to praca bardzo odpowiedzialna i nie każdy się do niej nadaje.

Zastanówmy się jak napisać dokument na to stanowisko.

Zanim zaczniemy pisać list motywacyjny, zastanówmy się czy posiadamy cechy niezbędne do piastowania tak odpowiedzialnego stanowiska. Nie należy tutaj zmyślać, ponieważ na rozmowie kwalifikacyjnej i tak wszystko się wyda.

Znajdź w sobie dobrego szefa

Jakie cechy powinien posiadać dobry szef? Powinien być: sprawiedliwy, odpowiedzialny, komunikatywny, wymagający, konkretny, konsekwentny, stanowczy, profesjonalny. Ponadto powinien mieć zdolności organizacyjne i posiadać zdolności przekonywania. Powinien też znać dobrze psychikę ludzką.

Należy teraz poszukać tych cech u siebie i zadbać o to aby list motywacyjny oddawał te cechy. To bardzo dobrze, że jesteśmy świadomi swoich zalet. Łatwiej nam teraz będzie przekonać osobę rekrutującą o swojej wyjątkowości. Pewność siebie przyda się również podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak przekonać?

Jak zatem przekonać w liście motywacyjnym, że jesteśmy najlepsi? Skoro znamy już nasz cechy, musimy je odpowiednio wyeksponować. Przede wszystkim list motywacyjny powinien być napisany konkretnie. Konkretność to cecha dobrego dyrektora. Zadbajmy zatem o to aby list nie był zbyt rozwlekły. No i oczywiście trzymajmy się tematu. Zanim zaczniemy pisać list motywacyjny, zróbmy sobie plan. W ten sposób łatwiej będzie nam trzymać się poszczególnych punktów i napiszemy tylko to co chcemy i co należy.

Kandydat na dyrektora powinien być również profesjonalistą. Dlatego nie należy popełniać żadnych błędów, które świadczą o braku kompetencji. Nie należy więc źle mówić o poprzednim pracodawcy. Również nie należy oczerniać innych kandydatów. Pisząc list motywacyjny pomijamy również kwestię finansową. Dokument nie powinien mieć charakteru osobistego. Nie należy też spoufalać się z osobą rekrutującą. Nie zalecane jest też kłamstwo, które prawdopodobnie obróci się przeciwko nam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *